Edukacja kluczem do zwycięstwa

,,Ucz się, ucz, ponieważ nauka do potęgi klucz! ” – chyba nie raz usłyszałeś to od ludzi bardziej doświadczonych. Jedni mówią, że czas edukacji jest niezwykły, a inni, że pamiętają go jako najokropniejszy czas w ich życiu. Jak jest rzeczywiście? Nie można tego stwierdzić, ponieważ wyraźnie widać, że zdania są różne.

Każdy po ukończeniu szkoły wysuwa własną opinię na ten temat. Można zauważyć, że osoby, które właśnie się uczą często narzekają, zaś z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak bardzo szczęśliwie wspomina czasy przebyte w szkolnej ławce. Wydaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi ludźmi, a ich podejście zaskakiwało. Zdarzały się oczywiście wyjątki.

W dzisiejszych czasach też są, ale zwykle w odwrotną stronę. Słowo „nauka” jest interpretowana przez każdego inaczej. Należy na to spojrzeć stronniczo. Niektórzy lekcją opisują całe swoje istnienie. Uzyskują mądrość, którą mogą ulokować w danej dziedzinie, aczkolwiek nie twierdzą, że jest to zasługa szkoły. Natomiast są osoby, dla których edukacja kojarzy się jedynie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by powiedzieć, że w każdym z tych stwierdzeń jest troszkę prawdy.

Trzeba pamiętać, że ludziom, którzy zdobywają wiedzę, mają świetne wyniki jest swobodniej w życiu, bo trafić na należyte studia nie jest tak bardzo łatwo. Jeżeli ktoś pragnie rozwijać się w kierunku np. medycyny, nauka jest potrzebna, a zdobyta wiedza będzie towarzyszyć przez calutki czas pełnienia swojego zawodu. Żadna gafa nie jest dozwolona. Osoby, które posiadają problemy z wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie. Praca fizyczna przeważa nad umysłową. To jednak nie powinno zrażać młodych osób do zdobywania wiedzy, jako że z czasem docenią te godziny przebywane na mozolnym powtarzaniu nużącego materiału na egzamin.

Reasumując: zdobyta wiedza i umiejętności towarzyszą nam nieustannie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Nauka wydaje wiele kluczy, a jedynie do nas należy decyzja czy ich użyjemy.